fbpx
Yukarı kaydır

Koyu

Açık

Koyu

Açık

Temasta olmak
Mecidiyeköy Mah. Büyükdere Cad. Bentek İş Merkezi No: 47, Kat: 6 Ofis: 604,
info@choicedigital.net
Ph:+90 552 683 68 58

“En iyi fotoğraf ve # ” yarışma yardımıyla kitlelerin ilgisini çekmek

Instagramda yarışma düzenlemek potansiyel kitleyi çekmek için iyi bir yöntem. Ancak bunu doğru yapmalısınız, aksi takdirde başarısız olacak ve tüm sosyal meday ağlarının reklam konusunda yetersizliğinden şikayet edeceksiniz.

Etkinliği belirlerken küçük şeylerden başlamanızı tavsiye ederim. Bu arada, yarışmanın kuralları ne kadar zor olursa, ödül o kadar iyi olmalıdır. Doğru yöntem budur.

Bir diğer doğru yöntem ise Analitikler hizmetini kullanarak hesabınızın etkinliğini gözlemlemek. Bu şekilde sonuçları daha iyi değerlendirebilirsiniz.

Yarışma kötü geçerse şaşırmayın, çünkü potansiyel müşterileriniz bu tarz yarışmalara katılmaktan hoşlanmıyor olabilir.

Mesela şöyle bir hedef kitleniz var –  büyük hacimli girişimciler… Siz de tahmin edersiniz ki bu tarz kişiler beğeni atmak, repost  yapmak gibi kendilerine sıradan gelen şeyleri yapmazlar.

Nomination ‘ en iyi fotoğraf # ‘ uygulaması genellikle yetişkinler, doğum izninde olan anneler ya da çalışmayan kesim tarafından kullanılmaktdır.

Katılımcının asıl yapması gereken, belirli bir tarzda ya da konu ile alakalı olarak belirlenen bir nesne ile fotoğraf çekmek.  ( Nasıl, nerede, kiminle fotoğraf çekeceğiniz sizin tercihinize kalmış ). Daha sonra çektiğiniz fotoğrafı özel bir hashtag ile sayfanızda paylaşıyorsunuz.

Bu yarışmanın başarısız olmaması için katılımcıya nasıl bir konu teklif edeceğiniz konusunda iyi düşünmelisiniz. Basit bir şeyler düşünmek, daha iyi olacaktır. Mesela  ‘ 10 yaşına kadar olan bir fotoğrafınızı paylaşma ‘

İlk etapta şu şekilde görünüyor : paylaşım hakkında bir yazı yayımlıyorsunuz. Hashtagdeki konu hakkında fotoğraf çekmeleri için bir katılım noktası oluşturuyorsunuz ve yarışma sonlanana kadar katılımcıların paylaştığı fotoğrafları takip ediyorsunuz. Ancak tüm bu süreç boyunca aşağıdaki nüansları unutmayın.

  • Mutlaka bir organizatör hesabını takip etmeniz gerektiğini hatırlatırım.
  • Hesap açık olmalı ve katılımcıya direk ulaşım sağlanmalı.
  • Mutlaka fotoğrafa #hashtag ekleyin ( katılımcıları bu fotoğraf üzerinden belirleyeceğiniz için ilgi çekici bir fotoğraf hazırlayın. )

Yarışma kazananını hangi niteliklere göre belirleyeceğinizi kesin bir dille ifade edin.

Mesela : Özel bir program yardımıyla kura metodu, postlardaki beğenme sayısı ya da yorumlara göre seçme…En iyi seçim yöntemi açık oylamadır.

Ne kadar çok iyi fotoğraf paylaşılırsa, o oranda size olan ilgi de artar.

Yarışmanın kazananını seçmek için bazı hizmetleri de kullanabilirsiniz. İşte benim bu tarz işler için belirlediğim top listem :

Bunlardan birini seçebilirsiniz. % 98 oranda bu hizmetler bir biriyle aynı. Sadece bazılarında sonuçları silme / gizleme imkanı var.

Author avatar
Şükran Hacı
Translate »