fbpx
Yukarı kaydır

Koyu

Açık

Koyu

Açık

Temasta olmak
Mecidiyeköy Mah. Büyükdere Cad. Bentek İş Merkezi No: 47, Kat: 6 Ofis: 604,
info@choicedigital.net
Ph:+90 552 683 68 58

GIVEAWAY

Giveaway nedir ?

Herşey oldukça basit: Şirketler ve bloggerlar ( 20 kişiye kadar ) bir araya gelip ortak bir yarışma düzenliyorlar. Her katılımcı eşit payda bir ödeme yapıyor ve toplanan miktar ile yarışmanın ödülü alınıyor.

Bütün bu etkinliği bir organizatör üstlenir. Bu kişi katılımcılardan biri olabileceği gibi, katılımcıların tayin ettiği harici bir kişi de olabilir. Eğer gelişmiş bir Instagram hesabınız varsa, bu organizatörlerin zaten kendileri sizi buluyor ve size teklif sunuyorlar.

Ancak konunun özü değişmiyor. Ticari profiller ( büyük bir oranda ticari ya da hizmet sunan kişisel hesaplar ) diğer katılımcıların masraflarını azaltıyor ve güzel bir hediye sayesinde kendi erişim ağlarını da büyütüyorlar. Hediye, genellikle insanların almak istediği, ancak ya paralarına kıyamadıkları ya da paraları yetmediği için alamadığı bir şey olmalı.

Giveaway de tüm yarışmalar gibi kurallar içeriyor. Maksimum sonucu almak için bu kurallar gerekli. Makalenin temelindeki en  etkili ve aktif motor aktiviteyi size sunuyorum.

  • Tüm sponsorlara abonelik. Aynı zamanda hem satış miktarını hem de sayfanıza olan ilgiyi artırır.Profil istatistiklerinizi iyileştirir.
  • Yarışmanın yayımlandığı hesabı da ekleyerek repost yapma. ( tek genel bir hesap oluşturulur). Böylelikle kulaktan kulağa mantığında bir yayın olur.
  • Yarışma süresince açık erişim! Bu önemli bir koşuldur, çünkü eğer katılımcının erişimi kapalı olursa, yarışmayı kazanması durumunda kendisine ulaşamazsınız.

Yarışmanın diğer koşulları sizin takdirinize kalmıştır. Sadece tanıtım sırasında kazananı nasıl seçeceğinizi belirtmeyi unutmayın.

Bu hususta bir çok seçeneğiniz var ancak ben özellikle aşağıda belirttiğim üç aktiviteden birini uygulamanızı tavsiye ederim.

  1. Hashtag yöntemi ile . Her katılımcı, sizin paylaşımınıza repost yaparken firmanızın hastagini kullanmak zorunda, ki siz daha sonra bu hashtage göre özel bir servisle ve çekiliş yöntemiyle yarışmanın kazananını belirleyeceksiniz.
  2. Yorumları numaralandırma. Her katılımcı paylaşımı +1 olarak numaralandırıyor. Yine özel bir servisle ve numaralara göre yarışmanın kazananını belirliyorsunuz.
  3. Beğeni sayısına göre. Her katılımcı sizin yarışma paylaşımınızı kendine repost eder. Bunun ardından her katılımcı kendi sayfasında diğer insanlardan gelen maksimum beğeni sayısına ulaşabilir.

Herşeyin doğru gitmesi için, yarışmanıza nasıl bir reklam yapacağınızı iyi düşünmelisiniz.Siz güzel bir ödül ortaya koyarsınız, ancak kimsenin bundan haberi olmaz. İşte bu pratik olarak, kapısı olmayan bir restoran açmak gibidir.Etkinliğinizin ses getirmesi için Instagram’daki ‘maksimum tıklama’ ve ‘ maksimum erişim ‘ başlıklı ticari reklam metotlarını kullanmanızı tavsiye derim.

Author avatar
Şükran Hacı
Translate »