fbpx
Yukarı kaydır

Koyu

Açık

Koyu

Açık

Temasta olmak
Mecidiyeköy Mah. Büyükdere Cad. Bentek İş Merkezi No: 47, Kat: 6 Ofis: 604,
info@choicedigital.net
Ph:+90 552 683 68 58

Instagram’da reklam vermenin detayları

Detaylara ve uygulamalara bakarak, bu yöntemin nasıl bir yöntem olduğuna kendiniz kanaat getirebilirsiniz. Instagram hesabınızda global bir erişim sağlamıyor, ancak takip sayınızın ve sayfanıza olan ilginin artmasını sağlıyor.

Hesap adında markanızın ya da firmanızın adı bulunmalı. Böylelikle hesabınız daha kolay bulunabilir.

Özellikle cross-posting uygulaması kullanın. (Instagram’da yayımlanan bir post, diğer sosyal ağlarda da otomatik olarak paylaşılabilir)

Daha fazla beğeni ve takipçi almak için gönderilerinize  # işareti ile hashtag ekleyin. Ya da hashtag yardımıyla kendi müşterileriniz için bir novigasyon oluşturun. Bu arada, bir posta en fazla 30 hashtag ekleyebiliyorsunuz. ( 30 hashtag sizin için yeterli değilse postunuzu yayımladıktan sonra bir yorum atıp, yorumuzda hashtagte kullanacağınız kelimeleri yazabilirsiniz. Arama sonuçlarında bu da dikkate alınmaktadır.)

Yayımladığınız hashtagte markanızın adını da insanlara hatırlatmayı unutmayın.

Paylaştığınız fotoğraflara lokasyon bilgisi de ekleyin ( şehrinizin ya da bulunduğunuz yerdeki popüler yerlerin lokasyonu gibi..).Böylelikle müşteriler hemen adresinize bakacak ve daha da ötesi lokasyon bilgisine göre yapılan arama sonuçlarında da çıkacaksınız.

Takipçilerinizin paylaştığı fotoğraflara mutlaka yorum ya da beğeni bırakın. Özellikle de paylaşımlarında markanızdan bahseden takipçilerin paylaşımlarına tepkisiz kalmayın. ( mesela sizin kafenizde ya da güzellik salonununda bulunmuş takipçiler )

Video çekip paylaşın. Bildiğiniz gibi video çekimleri en büyük erişim kazanıyor.

Stories uygulamasını sıklıkla kullanın. Stories, çekim yaptığınız o anda neler olduğuna dair yapılan direk bir yayındır ( video ya da fotoğraf ) ve 24 saat sonra sayfanızdan tamamen silinmektedir. Nike firması, Instagram Stories’de yaptığı ilk yayının ardından 800 izlenme aldı. Ki o zamanlarda benzer videolar 70 bin izlenme alıyordu)

Önemli .Instagram hesabınızdaki analitikleri takip etmeyi unutmayın.  Aksi takdirde hesabınızı doğru kullanmamış oluyorsunuz. Bu konuda size son derece basit ve dayanıklı bir program olan  -LiveDune yardımcı olabilir.

Karşılıklı PR (sfs)

 Karşılıklı PR denilen şey aslında PR çalışmasının karşılıklı olarak yapılmasıdır. Siz insanlara PR desteği veriyorsunuz, buna karşılık olarak da o insanlar size ücretsiz olarak PR desteği veriyor.

Artılar

  • Tamamen ücretsiz;
  • Doğru bir şekilde uygulanırsa, bu tip reklamlar yerel reklamcılık için uygun olabilir.

Eksiler

  • Daha çok kişisel hesaplar için uygun;
  • Bu tarz reklamlardan dolayı, kendi takipçilerinizi kaybetme ihtimaliniz var. ( Bu tarz reklamlar bazı takipçilerinizin hoşuna gitmeyebilir )

Flashmob

Instagram kullanıcılarının biraz da eğlenmesi gerekmiyor mu? İşte tam da bunun için özel bir uygulama geliştirildi – Flashmob.

Nedir bu Flashmob? Belirli kriterlere göre, kendi sayfanızda bir fotoğraf paylaşıyorsunuz, ardından ya özel bir hashtag ekliyorsunuz ya da konuyla alakalı kişileri ekliyorsunuz.

Artılar

  • Tamamen ücretsiz;
  • Büyük bir oluşuma katılım, popüleriteyi de beraberinde getiriyor.

Eksiler

  • Böyle bir post birilerinin dikkatini çekerse, yeni takipçi az olacaktır.
Author avatar
Şükran Hacı
Translate »