fbpx
Yukarı kaydır

Koyu

Açık

Koyu

Açık

Temasta olmak
Mecidiyeköy Mah. Büyükdere Cad. Bentek İş Merkezi No: 47, Kat: 6 Ofis: 604,
info@choicedigital.net
Ph:+90 552 683 68 58

SMM- Kitapları : En iyi 7 kitap – SMM uzmanlığına başlayanlar ya da profesyonelleşmek isteyenler için.

Büyük bir SMM uzmanı olmak için sadece pratik yapmak yetmez. Seminerler izlemeli ve SMM sektörünü, bütünüyle( pazarlama, copywriting ve tasarım) ele alan kitaplar okumalısınız. Bu, makalede, satış pazarlama üzerine en iyi kitap seçimlerimi sizinle paylaşıyorum. Bu kitaplar hem yeteneklerinizi geliştirecek hem de  para kazanmanıza da yardımcı olacak. 

‘ Zorlu SMM: Sosyal ağlardan maksimumu elde etmek ’- Dan Kennedy, Kim Walsh Phillips 

Kitabın yazarı multimilyoner bir girişimci ve aynı zamanda bir SMM ajansı sahibi. Kitapta yer alan referanslar, sosyal medyada size para kazandırabilecek gerçek deneyimler içeriyor.

‘ Sosyal medya sanatı ’-  Guy Kawasaki, Peg Fitzpatrick

Guy Kawasaki, Apple ve Google gibi firmalarda çalışmış. Sosyal medya ağları üzerinde marka tanıtımını artırma konusunda oldukça iyi bir üne kavuşmuştur. Guy, kitabında, sosyal ağlarınızı nasıl iyileştirebileceğinizi açık bir şekilde anlatıyor.

‘#instastyle. İnstagramda milyonlarca beğeni toplamanın yolları ’-  Aimee Song

Popüler blog yazarı, fotoğraf ve içerik kullanarak takipçilerin dikkatini çekme yollarını anlatıyor. 

‘ Youtube. Başarıya ulaşmanın sihirli butonu. Miyonların izlemesi için kendi kanalını oluştur! ’ – Robina Gudina

Bu kitap, yüz milyon izlenme sayısı olan bir youtube kanalının sahibi tarafından yazılmıştır. Robina, kitabında, takipçilerin dikkatini çekme ve blog popülaritesini paraya çevirme yollarını anlatıyor. 

Dan ve Phil’in Youtube’ta sansasyon yaratan hikayesi ’ – The Amazing Book Is Not One Fire’, Dan Howel, Phil Lester

Kitabın yazarı, dünyanın en popüler blog yazarlarından biridir. Bu kitap, oluşturulan kanalların kamera arkasını anlamamızı sağlıyor. Kitapta, blog yazarlarının  kendi kanallarını böylesi bir üne kavuşturmayı nasıl başardıkları, komik ve basit bir dille anlatılıyor.

‘Yazı dili. Para getirecek metinler ve çok okunacak yazılar nasıl olmalı ’, Allan Pease, Barbara Pease

Kitap, size kendi fikirlerinizi yazı diline aktarabilmeyi öğretiyor. Bu sayede herkesle etkili iş yazışmaları yapabilirsiniz. 

‘ Pazarlama şifreleri çözüldü: Niçin satın aldığımızın altında yatan bilim ’ – Phil Barden 

Yazar, Bir ürünü satın alma kararını verme aşamasında nelerin etkili olduğunu ve bu sebeplerin sizi nasıl etkileyebileceğini detaylı bir şekilde anlatıyor. Tecrübeyle sabitlenmiş, akılda kalıcı örnekler kitabın bel kemiğini oluşturuyor.

Edindiğiniz yeni bilgileri hemen seri bir şekilde uygulamaya geçirmeye çalışın, aksi takdirde eğitiminiz yıllar boyu sürebilir. Diğer taraftan  çalışmalarınızın sonuçlarını analiz edin ve eksiklerinizi zamanında tamamlayın. 

Author avatar
Şükran Hacı
Translate »