fbpx
Yukarı kaydır

Koyu

Açık

Koyu

Açık

Temasta olmak
Mecidiyeköy Mah. Büyükdere Cad. Bentek İş Merkezi No: 47, Kat: 6 Ofis: 604,
info@choicedigital.net
Ph:+90 552 683 68 58

Gölge bandı: bloklanma süresi ve sonuçları

Instagram yönetiminin, bu konuda resmi bir talimatının olmamasından dolayı bloke süresinin ne kadar süreceğini söyleyemiyoruz. Ancak pratikte, gölge bandı 2-3 ila 14 gün arası devam ediyor. Kullanıcı sorularına verilen teknik destek yanıtları da bunu desteklemektedir. 

Ancak, blokenin çok uzun süre devam ettiği durumlar da oluyor. 3 aydan fazla bir süre hesabındaki blokeyi kaldırmaya çalışmış bir blog yazarını bizzat hatırlıyorum. 

Bu nedenle sadece beklemek ve kısa sürmesini umut etmek gerekiyor. Ancak, bloke süresinin sadece kuralları çiğnemiş olmanıza bağlı olmadığını unutmayın ve diğer faktörleri de dikkate alın. Hesabınızın büyüklüğü,  günlük hareketleriniz, takipçilerin ilgisi, aktif ve pasif kullanıcılar arasındaki ilişki gibi… 

Önemli.  Katılım düzeyinizin her zaman en yüksek seviyede olmasını istiyorsanız, hesabınızdaki  ‘önemsiz postlar’ ı silmenizi öneririm. 

Bloke sonuçları

Yasaklardan kurtulmak çok zor değil, mesele onun sonuçlarında. Teknik bir problem oluşmadığı takdirde postlar, storyler, canlı yayınlar ve IGTV’te paylaşılan videolar bloke yemez. İçeriklerinizi, takipçilerinizden başka hiç kimse değerlendiremez. 

Şu ya da bu şekilde, hesap istatistikleriniz kötüye gider ve bu durum finansal hedefinizi etkileyebilir.

Ayrıca,ücretsiz reklam ve tanıtım araçlarını,  hashtag ve coğrafi etiketleme (geotag) görünümünde kullanmak hala mümkün değil. Bu şekilde çalışmıyorlar. Etiketlemek tabii ki yasak değil, ancak etiketin altında postu göremiyorsunuz. 

Ancak size iyi bir haberim var! Gölge bandından çıktıktan sonra, herşey eski yerini alıyor. hashtag ve coğrafi etiketlemeler yeniden çalışıyor ve erişim ağınız eskisi kadar artabiliyor. 

Author avatar
Şükran Hacı
Translate »