fbpx
Yukarı kaydır

Koyu

Açık

Koyu

Açık

Temasta olmak
Mecidiyeköy Mah. Büyükdere Cad. Bentek İş Merkezi No: 47, Kat: 6 Ofis: 604,
info@choicedigital.net
Ph:+90 552 683 68 58

Gölge bandından doğru çıkış yolu

Daha önce de söylediğim gibi, gölge bandına hiç düşmemek, onun sonuçlarıyla yüzleşmekten daha iyidir. Çünkü, sonuçları çok çeşitli olabiliyor. Bu nedenle, bir anda bloke altında olduğunuzu farkettiyseniz ve iki hafta beklemek istemiyorsanız, sizin için iyi bir önerim var.

Hesabınızı gölge bandından kendiniz çıkartabilirsiniz, üstelik bu oldukça hızlı bir işlemdir. Esas olan, herşeyi dikkatlice yapmanızdır. Bu nedenle, hata yapmanızı önleyici adımları sıralıyorum. (tam olarak hepsini uygulamak gerekir).

1. 48 saat boyunca her türlü eyleminizi kesin; hiçbir şey paylaşmayın, beğeni atmayın be DM’den kimseye yazmayın;

2. Hesabınız için kullandığınız tüm reklam ve tanıtım yöntemlerini askıya alın, kullandığınız tüm harici servislerin, hesabınıza erişimini kaldırın;

3. Yalnızca telefonunuzdan ya da tabletinizden giriş yapın, yeni bir cihaz kullanmayın;

4. İş hesabınızı geçici olarak kişisel hesaba çevirin ( ancak tüm istatistik verileriniz sıfırlanacaktır);

5. Son 10-20 paylaşımınızdaki tüm hashtagleri silin. Daha sonra da tüm postlardaki popüleritesi yüksek, çok kullanılar hashtaglerin hepsini silin. 

6. Profil başlığınızı değiştirin. Ancak, radikal değişiklikler yapmayın. Sadece bir kelimeyi değiştirmeniz yeterli. 

7. Teknik desteğe başvurun, blokenin açılmasında etkili olabilir. 

8. Hesabınızın hacklendiği yönünde bir şikayette bulunarak, kendi kimliğinizi doğrulayın.

9. Yirmidört saat boyunca post paylaşmayın, süre sona erdiğinde ise postlarınızı hashtag ya da coğrafi etiketleme olmadan paylaşın.

10. 2-3 paylaşım yapın, hashtag eklemeyin ama coğrafi konum etiketleyin. Coğrafi konum görünmüyorsa, hashtagleri silmeye devam edin. 

Instagram’daki gölge bandından nasıl kurtulacağımızı anladık. Pratikte de görüldüğü gibi, yukarıda açıkladığım algoritmalar bir kaç gün içinde hesabınızı normale döndürmeye yardımcı olur. Eğer işe yaramazsa, iki hafta beklemek zorundasınız demektir. Çünkü Instagram’da gölge bandı iki haftada otomatik olarak kalkar. 

Author avatar
Şükran Hacı
Translate »