fbpx
Yukarı kaydır

Koyu

Açık

Koyu

Açık

Temasta olmak
Mecidiyeköy Mah. Büyükdere Cad. Bentek İş Merkezi No: 47, Kat: 6 Ofis: 604,
info@choicedigital.net
Ph:+90 552 683 68 58

Instagram’da Chat-bot

Instagram Chat-bot , takipçilerin gönderdiği mesajlara otomatik olarak cevap veren sanal bir yardımcıdır (robot).

Chat-bot, ihtiyacınız olan tüm bilgileri sunar ve sizin herhangi bir katılımınıza gerek duymadan sizi klasik bilgi alma rutinlerinden kurtarır. Sadece ayarlar sekmesinden bu özelliği seçmeniz yeterli. Bu hizmetin çalışma prensibi ise çok basit : Kullanıcı, botu aktive etmek için belirli bir anahtar kelime ( ya da herhangi bir metin ) yazıyor ve bot ona cevap veriyor. Instagram chat-bot bir çok amaç için faydalıdır. İşte birkaç örnek:

1. DM’den mesaj gönderme

Kullanıcılar başlangıç için DM’ye bir kelime yazıyor ve bot kullanıcıya bir dizi mesaj gönderiyor. Bu uygulama çok kitleli toplu organizasyonlar ya da sık sık sorulan benzer soruları yanıtlamak için çok uygundur. Böylelikle bot herkese aynı cevabı tek tek vermek zorunda kalmaz. Ayrıca kullanıcılar indirim de alabilir. 

2. Yorumlara cevap verme 

İster gündüz, ister gece hiç farketmez,  kullanıcı yaptığı bir yoruma tam 4 saniye içinde cevap alabilir. Bunun yanı sıra yoğun mesaj trafiği yüzünden kullanıcının yorumunuzu kaçırması gibi bir kaygınız da olmaz.

Chat-bot ne işe yarar?

Bir satış otomasyonu yaratır. Bot DM’den ve yorumlar üzerinden kullanıcılara cevap verir, aynı zamanda sipariş taleplerini alır ve size yönlendirir. Mesela e-mail adresinize yönlendirebilir.

Yarışmalar düzenler. Siz sadece yarışma için bir senaryo yazarsınız, bot ise yarışmanın başlangıcından finaline kadar tüm süreci bizzat kendisi yönetir.

Bir huni oluşturur.  Müşterilerinizi farklı seviyelerde satış hunilerine taşımak için sadece bir mesaj dizisi yazmanız yeterli. Chat-bot otomatik olarak senaryoyu kendi oluşturur. 

Aktiflik durumunuzu destekler. Kullanıcılar size sık sık ve çok fazla yazıyorsa, bot, kitle ile iletişimde kalmanız için sizi gece gündüz çevrimiçi olarak gösterir. 

Instagram chat-bot ürünlerinizin reklam ve tanıtımını yapmanız için mükemmel bir yardımcıdır. Bot kullanmanın bir diğer faydası ise, rakiplerinize karşı avantaj kazanmanız. Çünkü bu basit uygulamayı henüz kullanan çok yok. 

Author avatar
Şükran Hacı
Translate »