fbpx
Yukarı kaydır

Koyu

Açık

Koyu

Açık

Temasta olmak
Mecidiyeköy Mah. Büyükdere Cad. Bentek İş Merkezi No: 47, Kat: 6 Ofis: 604,
info@choicedigital.net
Ph:+90 552 683 68 58

MEDYA KİT TÜRLERİ

Medya kit, firma hakkında detaylı bilgiler içeren bir sunum ya da katologtur. Aynı zamanda farklı iş ortaklıkları imkanı da sunar. 

Medya kitin tek bir işlevi vardır; Firmanın hizmetini satmak. Ancak bunu da satış süreci için minimum düzeyde kaynak harcayarak yapar.

Bununla birlikte, herkes için tek bir model oluşturacak medya kiti örneği yoktur. Tüm diğer satış sistemleri gibi, belirli işlemler için özelleştirmek gerekir. Neticede, amatör bir blog yazarının hizmet satışı, saygın bir firmanın partnerlik programının yapacağı satışlara göre ciddi farklılıklar gösterir. 

MEDYA KİT TÜRLERİ 

Burada zemin oldukça kaygandır, çünkü burası bir savaş alanı gibidir. Burada, diğerlerine karşı size avantaj kazandıracak her türlü metod makbuldür. Ancak firma ya da kişisel markanızın ölçeğini de hesap etmeyi unutmayacağız. Bu nedenle medya kit türlerini büyükten küçüğe doğru ele alacağız. 

Firma için medya kit

Yüzlerce sayfa içerebilen ( bu şart değildir ) medya kitleri arasında en büyük ve en detaylı olanıdır. Bu tarz medya kitlerin içine, firmanın teklif olarak sunduğu tüm işbirliği seçenekleri yazılır. Firmalar  bu kitlere sıklıkla referanslarını ve sonuçlarını da ekler.

Dergi için medya kit

Basılı ve online dergiler – iş ortaklığı için entegre olma düzeyi bakımından ikincisi daha zordur. Çünkü, işbirliği için kullanılacak materyaller bile birçok açıdan uygun hale getirilmelidir ve materyallerin oluşturulması için de çok miktarda kaynağa ihtiyaç vardır. 

Bu nedenle, büyük dergilerin medya kitleri özel entegrasyon seçenekleri sunmalı ve bunları en küçük nüanslarına kadar detaylı bir şekilde anlatmalıdır. Çünkü iş ortaklığı ile ilgili materyaller hem reklam verene bir fayda sağlamalı hem de derginin stil ve yayın politikasına %100 uyum sağlamalıdır. Çünkü derginin imajı tamamen buna bağlıdır. 

Web sitesi için medya kit

Tam teşekküllü bir web sitesi, iş birliği için Youtube ya da Instagram’daki bir blogdan daha fazla imkan sunar. Bu nedenle web sitesi için bir medya kit oluşturmak daha fazla iş birliği seçeneği imkanı verir. Tek tek sipariş alabileceğiniz yayınlardan, tam teşekküllü partnerlik entegrasyonları ve projelerine kadar bir çok olanak sunar. 

Blog için medya kit 

Bir blog, aslında ne kadar tuhaf görünse de kendi kitlesini satar. Ve bloğun esas görevi, potansiyel müşteriler kazanmak için bir fikir liderinin olanaklarını göstermektir. 

Çoğu durumda, blog medya kitleri isteğe bağlı serbest olarak oluşturulur. Ancak projenin özünü tam olarak ortaya çıkarmak ve blog takipçilerinin niteliklerini ayrıntılı bir şekilde vermek önemlidir.  

Medya kit potansiyel iş ortaklarınızla iletişimi birçok noktada basitleştiren gerekli ve faydalı bir araçtır. Tabi ki doğru yapıldığı zaman.

Author avatar
Şükran Hacı
Translate »