fbpx
Yukarı kaydır

Koyu

Açık

Koyu

Açık

Temasta olmak
Mecidiyeköy Mah. Büyükdere Cad. Bentek İş Merkezi No: 47, Kat: 6 Ofis: 604,
info@choicedigital.net
Ph:+90 552 683 68 58

E-mail marketing nasıl kullanılır.

E-posta Bülteni, iletişim stratejisine uyuyorsa harika bir araçtır. Fakat şirketiniz neden buna ihtiyaç duyuyor? Nasıl bir araya toplayıp çalıştıracaksınız? Ve sonra gözleriniz seğirmeye başladı, çünkü nereden başlayacağınızı ve nasıl yapılacağını bilmiyorsunuz. Kendinizi kötü hissetmeyin diye yardımcı olacak ipuçları ve işinize yarar bilgiler topladık.

Şablonlar oluşturun

Onlarla gelecek mailleri yazmak çok daha kolay. Örneğin, eğitim materyalleriniz varsa, örnekler, talimatlar ve önemli kurallar için bir blok oluşturun. Tüm bunlar ilk e-postalar için zaman alacak, ancak perspektifte saatler kazandıracak. Şablonu kopyalamak ve içindeki metni değiştirmek her seferinde yeni bir tane oluşturmaktan çok daha kolaydır.

E-postaları «Tilda» veya «WIX» üzerinde yazmak uygundur: HTML, CSS ve farklı posta kutularındaki e-postaların görüntülenme özelliklerini bilmeniz gerekmez. İstediğiniz blokları seçmek, şablonları ayarlamak ve postayı kesmek yeterlidir. Mailchimp, UniSender veya SendGrid hizmete bağlanır veya başka bir hizmet için HTML kodunu indirmek için bir seçenek vardır. Ve doğrudan siteden dan bir bülten gönderebilirsiniz. Onun yetenekleri hakkında zaten yazmıştık.

Telefondan mektup okuyanlara saygı gösterin-her şey güzel açılmalı, çalışmalı ve küçük bir ekrana sığmalıdır. Önce düzen hakkında düşünün.

Toplama tabanı

Bir kişiye bir mail göndermek için, ondan onay almanız gerekir-herhangi bir toplu posta gönderirken bunu hatırlayın, bu yasadır. Yasal olarak bir taban nasıl kurulur: siteye bir abonelik formu ekleyin ve ona birkaç öneri yazın, posta nedir ve neden gereklidir vs.. Facebook sayfasında bir abonelik formu oluşturun, kayıt veya ödeme sırasında abone olmayı teklif edin, sosyal ağlarda tanıtacak veya tanıdıklara iletecek bir landing oluşturun.

Asla hazır bir posta tabanı satın almayın. Hala satıyorlar ve hala çalışmıyor. Ve bu «kişisel veriler hakkında» yasasını ihlal ediyor, çünkü bu insanlar sizden mail almayı kabul etmediler.

Kalite tabanını bir araya getirmek için Double Opt-in’i kurun. Bir kişi size postalarını bıraktığında, “bültenimizi almak istediğinizi onaylayın”e-postasını alacaktır» Böylece bir hata adresi veya sol posta kutusu yazanları hariç tutacaksınız. Taban daha yavaş büyüyecek, ancak açık oran son derece iyi olacak.

Posta hizmetleri

Bilgi ve tetikleyici postalar var. Birincisi, «gönder»e tıkladığınızda tabana giden standart e-postalardır. İkincisi-katılımınız olmadan gönderilir, örneğin bir karşılama maili. İnternet, her şeyi yapılandırmaya ve analiz etmeye yardımcı olan her hizmet için talimatlarla doludur, bu yüzden bunlardan bazılarını anlatacağız. Seçim sizin.

Mailchimp yeni başlayanlar için kullanıcı dostu bir arayüz, ancak İngilizce. En popüler araçlardan biri, bu yüzden çok fazla talimat bulacaksınız. Şablonların çeşitli içinde, mektup bilgisayar ve akıllı telefon üzerinde nasıl görüntülendiğini kontrol edebilirsiniz. 2000 kişiye kadar ücretsiz, ayda 9,99 dolardan daha fazla. Başlamak ve test etmek için idealdir.

UniSender, iyi bilinen bir Rusça hizmetidir. 100’den fazla şablon içinde, kendi blok editörü, bu yüzden mail oluşturmak ve göndermek için uygundur. Sadece 100 kişi için ücretsiz, daha yüksek – ayda 441 ruble.

GetResponse – birçok hazır şablon, tembel olanlar için seçenek yerleşik HTML editörüdür. Ücretsiz sürüm 30 gün boyunca verilir, 1000 abonenin ücreti aylık 10,5 $ ‘dır.

SendGrid, kullanıcının eylemlerine dayanarak gelen işlem e — postalarını geliştirmek için bir platformdur. Ücretsiz tarife 30 gün sürer, daha sonra ayda 14,95 $ ‘ dan başlar.

Hangi hizmeti kullanmak size ve cüzdanınıza kalmış. Platformların her biri yerleşik analitiklere, A/B test yeteneklerine, otomatik postalara ve diğer çöreklere sahiptir. Örneğin biz Mailchimp kullanıyoruz.

Nasıl analiz yaparız?

Open Rate – katılımı gösteren açık e-postaların yüzdesi

Click Rate – insanların yüzde kaçı e-postanızdaki en az bir bağlantıyı tıkladı?

Hard Bounce – yanlış mail adı veya gönderim sırasındaki hatalar nedeniyle muhataplara ulaşmayan e-postalar

Soft Bounce – posta kutusunun aşırı kalabalık olması veya alıcının sunucusunun geçici olarak erişilememesi nedeniyle gelmeyen e-postalar.

Unsubscribe Rate – bülten aboneliği iptal etme yüzdesi

Her endüstri için ortalama göstergeler Mailchimp çalışmasında görülebilir: güzellik, iş, BT, ilaç, politika ve diğerleri için göstergeler olacaktır.

Author avatar
Shukran Hacı
http://shukran.com
Translate »