fbpx
Yukarı kaydır

Koyu

Açık

Koyu

Açık

Temasta olmak
Mecidiyeköy Mah. Büyükdere Cad. Bentek İş Merkezi No: 47, Kat: 6 Ofis: 604,
info@choicedigital.net
Ph:+90 552 683 68 58

İnstagram AR filtreleri.

Mayıs 2019’daki F8 Konferansında Facebook, Spark AR Studio platformunu kullanarak herkesin özel AR filtreleri oluşturabileceğini duyurdu. Bu yeni platform, kullanıcıların Instagram Hikayeleri, Facebook Hikayeleri, Messenger ve Portal için orijinal artırılmış gerçeklik efektleri oluşturmalarına izin veriyor.

Bu platform Ağustos 2019’da herkese açık hale gelmeden önce Instagram kullanıcılarının Spark AR’yi kullanmaya davet edilmeleri gerekiyordu. Bu, yalnızca belirli Instagram kullanıcılarının özel AR filtreleri tasarlayıp yayınlayabileceği anlamına geliyordu. Artık Spark AR Studio’yu indiren herkes filtrelerle yaratıcı olabilir.

Instagram kullanıcılarının bu filtreleri bulması kolaydır. Markanızın Instagram profilini ziyaret eden herkes yeni yüz simgesini tıklayabilir. Oluşturduğunuz tüm AR filtreleri burada derlenir. Size detaylı olarak Ar filtrelerini anlatacağım.

Maskeler neden seviliyor?

Çok basit: kullanıcılar geliştirmek ve site dışına çıkmadan içeriklerini özelleştirmek ister – artık facetune veya Prisma indirmek zorunda değiller, tüm özellikler bu uygulamanın içerisinde. Buna ek olarak, AR eğlenceli ama aynı zamanda, baby face filtreleri , Gucci’den bir peruk veya ilerideki büyükanne halinizi dahi görmenizi sağlar.. Aslında  bu bir pazarlama aracı.

AR maskeleri nelerdir

Maskeler Bunlar yüzü tamamlayan herhangi bir görseldir: renkli lensler, afro-bukleler, şeytan boynuzları. Örneğin Mercedes-Benz, bir yarış kaskı, H&M – bir leopar şapkası ve Ksenia Dukalis – “Euphoria” serisinden bir parıltı makyajı efekti haline bürünmenizi sağlıyor. Nasıl oluşturulur, aşağıda ayrıntılı olarak açıkladık.

Ayrıca Instagram kullanıcıları yeni Efekt Galerisi’nde orijinal filtreleri keşfedebilir. Ancak, markalı veya promosyon yayınları burada gösterilmez.

Orijinal AR filtreleri Efekt Galerisi’nde sınıflandırılır.  “Selfie’ler” ve “renk ve ışık” gibi kategoriler var.

“Selfie’ler” ve “renk ve ışık” kategori

Instagram Hikayeleri için neden AR filtreleri oluşturmalıyım?

Bu araç tüm işletmeler için doğru olmasa da, Instagram’da genç bireylere ulaşmaya çalışan markalar için mükemmel bir seçenektir. Unutmayın: Tüm Instagram kullanıcılarının% 67’si 18 ila 29 yaşları arasındadır. Ayrıca, en çok görüntülenen Instagram Hikayelerinin üçte biri işletmelerden.

Özel AR filtrelerinin markanızı nasıl artırabileceğine ilişkin birkaç örnek:

Markanızın kişiliğini gösterin

Özel AR filtreleri, özellikle bu ton eğlenceli veya eğlenceli ise markanızın tonunu yansıtır.

Ayrıca çoğu zaman markanızın benzersiz parçalarını yansıtarak rakiplerinizden sıyrılmanıza yardımcı olurlar.

Kitlenizle bağlantı kurun

2019’da günde 500 milyondan fazla hesap Instagram Hikayeleri ile etkileşime geçti.

Instagram Hikayeleri kullanan işletmelerin% 60’ı, aylık etkileşimi artırmak için etkileşimli bir öğe içerir.Özel AR filtreleri Instagram Hikayeleri için en son etkileşimli öğedir.

Farkınızı yaratın

Özel AR filtreleri hala yeni bir özelliktir ve her marka bunları henüz kullanmamaktadır.

Müşterilerin markalı bir kıyafet satın almadan veya “giymeden” bir ürünü “denemeleri” için bir AR filtresi oluşturun. Sadece kendini tanıtmak için değil. Markanız için sosyal nedenlere yönelik desteğinizi göstermek üzere bir filtre de oluşturabilirsiniz.

Marka bilinirliğini artırın

Markanızın logosunu veya maskotunu bir AR filtresine dahil edin. Benzersiz filtreniz promosyon değilse, Instagram’ın (yeni takipçiler dahil) herkesin bulabileceği Efekt Galerisinde görüntülenir.Kullanıcılar filtrenizi kullanarak özçekimleri paylaştıklarında, takipçileri (ve potansiyel yeni takipçileri) markanıza maruz kalacaktır.

Instagram Hikayeleri için AR filtresi görüntülerken, ekranın sol alt tarafında bir “dene” düğmesi bulunur. Kullanıcılar daha sonra kullanmak için “yükle” düğmesine basarak filtreyi kaydedebilir. Bu, ekranın sağ alt tarafındaki ilk düğme.

Lunaison

Instagram AR filtrelerine en iyi örnekler

Farklı markaların AR filtreleriyle nasıl yaratıcı hale geldiğini gösteren beş örnek.

Aritzia

Aritzia
Aritzia SuperGlow filtresini yarattı. Bu özel filtre marka bilinirliğini ve bilinirliğini artırır.

Coca-Cola Polonya
Coca-Cola Poland, markanın kutup ayısını dijital dünyanın üzerine yerleştirmek için bir AR filtresi kullanıyor.

Coca-Cola Polonya

Ines Longevial
Paris merkezli bu sanatçı sanatsal AR filtreleri yayınlıyor ve yaratıcı markaların özel filtrelerle nasıl alabileceğini gösteriyor. Ayrıca bu aracı sosyal nedenlere desteğini göstermek için de kullanıyor.

Ines Longevial

Tiffany ve Co.
Tiffany ve Co.’nun özel filtreleri, işletmenin markasını birleştirir.

Tiffany ve Co.

Hootsuite
Doğru! Instagram için kendi AR filtresini yaptık. Buna Emoji Ruleti denir ve Instagram profilimize gidip gülen yüz simgesine dokunarak kendiniz deneyebilirsiniz.

Hootsuite
Author avatar
Şükran Hacı
Translate »