fbpx
Yukarı kaydır

Koyu

Açık

Koyu

Açık

Temasta olmak
Mecidiyeköy Mah. Büyükdere Cad. Bentek İş Merkezi No: 47, Kat: 6 Ofis: 604,
info@choicedigital.net
Ph:+90 552 683 68 58

Kartvizitlerin uygun tasarımı: 11 basit kural.

Kartviziti aynı anda seven ve nefret edenlerden biriyim. Seviyorum çünkü işe yarıyor ve müşteri getiriyorlar. Artık ilginç gelmiyor, çünkü bu çözüme çok daha uygun alternatifler var. Ama ne olursa olsun, kartvizitler vardı ve hep olacak.Tüm bu değişiklikler, sizinle bir görüşmeden sonra atılacak olan değil, satış kartviziti oluşturmanıza izin veren kartvizit ve cipslerin tasarımıdır.

Ne için gereklidir?

Kartvizitinizi atmanız sorun değil. Onu atmak ve sizin için istenen eylemi yapmamak için korkmanız gerekir.

Dikkat etmelisiniz -kartınız herkesle birlikte bir pakette saklanır veya alıcının çerçevesine asılır. Çıkışta, hala gereksiz veya kayıp olacak. Bu nedenle, amaç mümkün olduğunca uzun süre hayatta kalmak değil, sonuç elde etmektir. Ama her şey sırayla.

Kartvizit, broşür, beyaz kağıt ve pazarlama kiti ile aynı pazarlama aracıdır.

Ve yeterince dikkat etmeden bir kartvizit oluşturmaya yaklaşmak büyük bir aptallık. Bazen doğru kartvizit sizin için işin çoğunu yapabilir ve bir anda kendinize yatırım yapabilir. Bu nedenle, her şeyi yazdırmadan önce, kendinize birkaç soruya cevap vermelisiniz:

 1. Kartvizitinizi kim alacak? Böylece kavram ve dosyalama açısından ne olması gerektiğini daha iyi anlayacaksınız;
 2. Hangi yerlerde dağıtılacak? Böylece tüm verileri daha doğru bir şekilde oluşturabilirsiniz;
 3. Amaç ne? Bu yüzden formatın ne olacağını (aşağıda onlar hakkında) ve kartvizitte hangi çağrıyı yapmanız gerektiğini daha iyi anlayacaksınız;
 4. Teknik noktalar nelerdir? Böylece hangi malzemenin, boyutun ve şeklin daha çok tercih edileceğini daha iyi anlayacaksınız.

Bu soruların cevapları, ” ne?” “Kim için?”, “Hangisi?” ve “neden?”. Tüm cevapların sonuçlarına göre, kartvizitin formatına ve içeriğine kolayca karar verebilirsiniz.

Varsayılan olarak, kişisel bir kart sunuyoruz, ancak aslında tamamen farklı bir şeye ihtiyacınız olabilir ve bunu tahmin bile edemezsiniz. Peki, kartvizit türleri nelerdir:

 1. Şirket kartı. Kişisel olmayan tüm bilgiler, şirketiniz hakkında genel olarak bilgi içerir;
 2. Kişisel kart. Tüm bilgiler kişiseldir ve sizi ve şirketteki pozisyonunuzu ilgilendirir;
 3. Promosyon kartı. Tüm bilgiler tanıtım ve belirli bir olayın mesajını iletir.

Bazen hala karışık görünümlü kartvizitlerle karşılaşıyorum. Bu, bir yandan kişisel bilgilerinizi verdiğinizde ve diğer yandan sınırlı bir zaman teklifi yaptığınızda olduğu gibi.

Bu tür kartvizitler bir dereceye kadar satıyor. Ama bu konuda hala bir ton yararlı bilgi var.

Kartvizit boyutu ve dekorasyon

Kartvizitinizi farklı cins ve püf noktaları ile tasarlamaya başlamadan önce, kartvizitlerin tasarımının temel prensiplerini ve kurallarını bilmeniz gerekir.

Bu konuda internette çok sayıda yazılan gereksiz bilgilerle başınızı tıkamamak için bu yaratım kurallarını en kısa ve en bilgilendirici metne koyacağım.

1. Kartvizit boyutu

Bir keresinde kendime herkesten biraz daha büyük bir kartvizit yaptım.

Böyle bir özgünlüğün herkesin arka planında öne çıkmamı sağlayacağına inandım. Ancak etki tam tersiydi ve kartvizitimi daha sık kaybetmeye başladılar, çünkü sadece kart tutucuların / ceplerin / cüzdanların özel bölmelerine uymadı.

Bu nedenle, kendi ülkenizde kabul gören boyutu seçmelisiniz.

Ayrıca, diğer ülkelerde de bir kartvizit kullanmayı planlıyorsanız, her ülkede mükemmel oranlar ve tasarım gereksinimleri olduğu için ekstra ödemek zorunda kalacağınıza dikkat çekmek istiyorum.

2. Malzeme ve renk

Birçoğu için, bu en zor görevlerden biridir. İnsanlar birkaç hafta boyunca kartvizitler ve performans için renkler için kağıt seçtikleri için kafaları karışır.

Her ne kadar sitenin tasarımı ile ilgili makalemizi okursanız da, kolayca bir paralel çizebilir ve kartvizit tasarımının küresel olarak sonucu etkilemediğini anlayabilirsiniz. Ve kartvizitin doğru düzenine ve üzerinde yazılması gereken şeylere daha fazla tercih vermelisiniz.

Ancak yine de, hangi kartvizit kağıdına ve renk kombinasyonuna sahip olacağınızı belirlemeniz gerekir. Malzeme durumunda, ne seçtiğiniz önemli değildir: düz parlak kağıt veya keten altında kağıt.

Önemli olan tüm bu pahalı görünüyordu. Doğal olarak, daha yivli bir yüzeyde, bunu elde etmek daha kolay olacaktır. Ama ne seçerseniz seçin, kesinlikle 250 g/m2’den daha ince olmayan bir kağıda ihtiyacınız var.

Kartvizitin oluklu yüzeyi
Kartvizit rengi

Kurumsal kimliğinizden gitmeniz gerektiğinden, kartvizitin rengi için özel bir öneri yoktur. Şimdi sahip değilseniz, hangi rengi yapacağınızı icat etmenizi değil, klasik bir beyaz kartvizitte kalmanızı tavsiye ederim.

Aksi takdirde, rengin şirkete karşı çıkacağı ortaya çıkabilir ve bu sadece durumu daha da kötü etkileyecektir.

İlginç fikirler ve tasarım örnekleri bulmak için pinterest.com’u kullanıyorum. Aramaya “Kartvizit” kelimesini sokuyorum ve sonra parmağımdaki ilk mısırlara geçiyorum.

3. Form

Ancak bu durumda, yaratıcı fikirleriniz işe yarayacaktır. Kartvizit formu ne kadar orijinal olursa o kadar iyidir.

Ancak bu ifadenin sınırlarını anlamalısınız. Kartvizitiniz bir köşeden kesilebilir veya küçük bir açıyla olabilir. Önemli olan , kare veya dairenin şekli değil. Her şeyde bir ölçü olmalı.

Şekil
Alışılmadık bir kartvizit şekli

İnternette orijinal kartvizitlerle ilgili birçok fikir bulabilirsiniz. Ancak gerçekçi olalım: her bir örneğin üretimi en az 500 tl çıkıyor. Ve kullanımları, yalnızca bir kartvizitin kendinizi şaşırtmanın ve kendinizi yaratıcı göstermenin bir yolu olduğu bir alanda çalışıyorsanız makul olur.

ZİYARET İÇERİĞİ

Burada en ilginç olana geliyoruz – kartvizitin yapısı. Şartlı olarak iki bölüme ayırabiliriz: ön ve arka.

Her biri kendi değerini ve görevini taşır, bu yüzden her siteyi ayrı ayrı analiz edeceğiz, size pazarlamacılar ve matbaalar arasında sessiz kalmak için geleneksel olan tüyoları sunacağım.

Önemli: Devamında, en sık kullanılanı olduğu için kişisel kartvizitleri konuşacağız.

Diğer durumlarda, sorunuzu yorumlara yazabilirsiniz, mutlaka cevaplayacağız.

Ön taraf

Kartvizitlerdeki içerikle ilgili tek bir kural yoktur, bu yüzden üzerinde ne olması gerektiği, müşterinizin bunu alırken ne görmesi gerektiğine göre kendiniz karar verirsiniz.

Ancak, çoğu için tipik bir kompozisyon olduğu için, 5.0 sürümündeki kişisel kartvizit örneğinde tartışacağız (gerçekten 5 kez değiştirdik ve hala yapıyoruz).

Logo. Sol üst köşedeki en uygun yeri, çünkü oradan kart çalışması başlar;

 1. Açıklama (etkinliğin açıklaması). Ne yaptığınızı kısaca açıklayın;
 2. Tam ad Önce adı (ve kabul ettiyseniz orta adı) ve ancak o zaman adı yazın;
 3. Pozisyonu. Daha standart olmayan bir konum yazarsanız, daha iyi hatırlanır;
 4. Kişiler. Onları açıklama yapmadan koyun (tel. / Email / website / www / address / g.) 

Bu taraftaki ek önerileri de eklemek istiyorum:

 1. Yalnızca bir telefon numarasını belirtin;
 2. Kişilerin önüne simgeler veya aramalar ekleyin (çağrı / gelen / yazma);
 3. Başlangıçta aranmak istemiyorsanız telefonu manuel olarak ekleyebilirsiniz;
 4. Bu tarafta en fazla 3 yazı tipi kullanın;
 5. Öğeler arasında boş bir alan bırakın
Author avatar
Şükran Hacı
Translate »