fbpx
Yukarı kaydır

Koyu

Açık

Koyu

Açık

Temasta olmak
Mecidiyeköy Mah. Büyükdere Cad. Bentek İş Merkezi No: 47, Kat: 6 Ofis: 604,
info@choicedigital.net
Ph:+90 552 683 68 58

Kişisel marka geliştirme ve oluşturma

En iyi kişisel marka örnekleri

BİLL GATES
Gates, Microsoft’u uzun zamandır yönlendirmemesine rağmen, şirketle olan bağı hiç kopmadı. XX yüzyılın sonlarındaki teknolojik devrimin en iyi örneğidir.

STEVE JOBS
Akıllı telefonları tek başına icat etmedi, ancak Apple’ı endüstrinin amiral gemisi haline getirdi. Jobs “dijital devrimin babası” dır. Onun imajı güçlü bir karakter, karizma, basitlik ve ciddi çabayla oluşmuştur.
Steve Jobs 2011 yılında vefat etti, ancak BT endüstrisindeki liderleri düşünürseniz ilk akla gelen kişi bu.

WALT DİSNEY

Bu Amerikalı animatör ve 26 Oscar sahibi bir multimedya imparatorluğu yarattı. Stüdyosu The Walt Disney Company’nin ürünleri, varsayılan olarak, dünya hitlerinin ünvanını taşıyor.

WALT DİSNEY

BANKSY
En havalı örneklerden biri. Kimse bu yeraltı sanatçısının neye benzediğini tam olarak bilmiyor, ancak tüm dünya performansları hakkında konuşuyor.

Kişisel marka geliştirme ve oluşturma

 • Çalışma alanınızı ve kitlenizi seçin.
  Kişisel bir markanın amacı kitlenizi bulmak ve yakalamaktır. Geniş bir tüketici kitlesine ulaşmak zordur – buna yatırım yapmak daha zordur. Uzmanlaşma, reaksiyonu daha doğru bir şekilde izlemenize, geri bildirim almanıza ve vermenize izin verecektir.
 • Görüntüyü hayal edin ve ona sadık kalın.
  Tarzın sabitliği uzmanlık veya itibar için çok önemli değildir, ancak bir kişiyi tanınabilir sabit kıldığı için popülerliğini koruyacaktır.
  Kişiliğinizi dürüstçe yansıtacak bir görüntü oluşturun. Kendinizi dinleyin ve tüm moda trendlerini takip etmeyin.
 • Markanın etrafında inşa edildiği bir hikaye oluşturun.
  Hemen hemen her kişisel markanın ilginç bir hikayesi var. Bu nedenle, biyografinizin en heyecanlı aşamalarını görmezden gelemezsiniz.
  Tabii ki, hiç kimse sadece bunun uğruna bir maceraya katılmaya çalışmıyor, ancak sıradan başarılar bile olağandışı hale getirilebiliyor. Detaylara bakın ve başkalarının hissettiği samimiyeti unutmayın!
 • Sosyal medyanızı geliştirin: bloglar, video blogları, sosyal ağlar. Gelişmek için onlara ihtiyaç olacak.
  Hedef grubunuzun hangi sosyal ağlarda ve İnternet sitelerinde “yaşadığını” belirleyin ve tanıtımınızı oradan başlatın. Facebook, Instagram veya Vkontakte’deki reklam panellerinin ayarlarını bilimeniz gerekir – bunun için Youtube’daki videoların bazılarına bakın. Daha sonra, her sitede 3-5 farklı duyuru yapın ve reklamı yayınlayın.
  Sosyal ağları düzenli olarak ilginç içeriklerle doldurun. Uzman yayınlar yapın, çalışmanızın fotoğraflarını ve ya videolarını yayınlayın, abonelere ipuçları verin.
 • Sanayi sitelerinde çalışma: olaylar hakkında yorum yapma, makale yazma, röportaj verme.
  Sanayi sitelerine ve forumlara güvenmenin iki nedeni vardır: rastgele insanlar yayınlamazlar ve kitle konuyu iyi bir düzeyde anlar. Orada tartışma için konular oluşturun ve soruları yanıtlayın.
 • Bilgi alanını doldurun: sergilere, toplantılara, yarışmalara, konferanslara gidin :
  Bir makale bilgi düzeyinde hatırlanır ve kişisel bir toplantı duygusal düzeydedir. Endüstri konferanslarına katılım, potansiyel müşterilerle tanışmanıza, meslektaşlarınızla sohbet etmenize veya yeni fikirler öğrenmenize yardımcı olur.
 • Başkalarıyla ilişki kurma :
  Kişisel temaslar, bir iş yeri veya bir üniversite yolculuğun başlangıcında diğer markalarla iyi bir ilişki içindedir.
  İnsanlar test edilenlere ve onunla bağlantılı olanlara güvenme eğilimindedir. Varsayılan olarak, daha önce piyasaya sürülmemiş olsa bile, tanınmış bir şirketin yeni bir ürünü büyük ilgi görüyor.
  İşbirlikleri benzer şekilde çalışır. Birisi Galitsky veya Tinkov ile bir iş projesi yaptığında, derhal bir güven kredisi alır.
 • Kişisel markanızın her bileşenini destekleyin: popülerlik, uzmanlık, itibar.
  Farklı kitlelerin itibar, popülerlik ve uzmanlık arasında farklı bir dengeye ihtiyaçları vardır. Birbirlerine göre sıkın ve “kompozisyon” u tekrar kontrol edin. Potansiyel bir tüketici sizi tanır ancak değerinizi anlamıyorsa, denge bozulur.
Author avatar
Şükran Hacı
Translate »