fbpx
Yukarı kaydır

Koyu

Açık

Koyu

Açık

Temasta olmak
Mecidiyeköy Mah. Büyükdere Cad. Bentek İş Merkezi No: 47, Kat: 6 Ofis: 604,
info@choicedigital.net
Ph:+90 552 683 68 58

BAŞARILI BİR ÇEVRİMİÇİ PROJE LANSMANININ TEMELİ.

Her zaman bir şirketin, bir girişimin çekirdeği olacak bir kavram olmuştur ve olacaktır.
Birçoğunun hedefli reklamcılığın nasıl çalıştığını, çeşitli hizmetleri teknik açıdan nasıl yapılandıracağını uygulaması çok daha kolaydır: şuradaki ve buradaki düğmeyi tıklayın ve bu kutuyu işaretleyin gibi…

Ancak, bu bir şekilde felaket bir yol açacaktır. Yüzlerce instagram mağazası reklamlara para döküyor, çılgın satışlar yapıyor ve kayıplar veriyor ve reklamın her zaman fiyatta büyüyeceğini anlamıyor ve bu nedenle bu durumda yardımcı olabilecek tek şey bir strateji oluşturmaktır. Ancak, bir strateji geliştirmeden önce, Soruların cevaplarını bulmalısınız:

  1. Customer Müşterinizi nasıl anlayabilirsiniz, özel davranış senaryosu nasıl yaşanır?
  2.  Reklamlara yatırılabilecek milyonlarca hesabınız yoksa, herhangi bir nişte düşük bir bütçeyle nasıl başlanır ve potansiyel müşterilere nasıl bir yaklaşımda bulunulur?
  3.  Viral olacak içerik oluşturmak için psikoloji anlayışını nasıl kullanabilirim?

Davranış psikolojisini anlamak, reklamcılıktaki birkaç yeni aracı anlamaktan çok daha zordur. Bu nedenle, bir eğitim planlıyorsanız, bu sorunların ele alınacağından ve gündeme getirileceğinden emin olun! Aksi takdirde, stratejiniz istenen etkiyi getirmeyecektir.

Unutmayın, işletme ve pazarlamada ŞABLON ÇÖZÜMLERİ YOKTUR.
Ve eğer gerçek ve çok başarılı bir internet pazarlamacısı olmak istiyorsanız, insanların davranışlarını analiz etmeyi, istatistikleri toplamayı, veri analizi yapmayı ve ince bir psikolog olmayı öğrenmelisiniz!

İçerik için fikirler nereden alınır?

◼ Sosyal ağlar.
Rakiplerden fikir almak mümkündür, ancak sadece kopyalamanız değil, içeriği hesabınıza yetkin bir şekilde uyarlamanız gerekir.
Ürün/hizmeti karlı ve çekici bir şekilde sunabilmek önemlidir.
Unutmayın: başarılı olanlar kendi konularını farklı açılardan değerlendirmeyi başarandır!
– Youtube’daki blogcuların videoları.
İzleyicilerin en dikkat çektiği videolara dikkat edin. Size yardımcı olmak için-görüntüleme ve yorum sayısı gerekiyor. İzleyici tarafından en iyi algılanan konuları takip edin, ardından yayınlarınız ve notlarınız için fikirler alın.

◼ Haberler.
TV artık ana bilgi kaynağı olarak algılanmasa bile, hâlâ çok fazla görüş alan konular var. Haber aracılığıyla çoğu insanı ilgilendiren trendleri ve yönleri takip edin.
Devam eden faaliyetler.
Sahne arkası her zaman kullanıcıların ilgisini çekti ve ilgisini çekecek.
Burada hiçbir şey icat etmenize gerek yok – sadece çevredeki gerçekliğin, çalışan anların ve her zamanki günlük rutinin fotoğraflarını çekiyorsunuz. Böylece müşteri, sizin için bir şey sipariş etmeden, satın almadan veya ödemeden önce bile projenizin atmosferine dalmış olacak ve mesafeyi azaltacak ve daha fazla güven vereceksiniz.

Fikirlerin derlenmesi
Kelime korkutucu ama etkili. Basitçe koyun – karıştırın, uyumsuz olanları birleştirin ve yeni bir fikir oluşturun. Rakipler henüz ortaya çıkmadı. Size yardımcı olmak için dışarıdan fikir almak ve beyin fırtınası yapmak en önemlisi!
Ve bir diğer önemli ipucu: aklınıza gelen her şeyi kaydedin ve kaydedin. Bazen, ayrıntılı bir çalışma ile çılgın bir fikir harika içerikler ortaya koyabilir.

O halde, dikkat çeken içeriğe sahip bir hesabın kazanılması için, reklamları doğru şekilde ayarlayabilmek önemlidir.

Bir siteyi oluşturduğunuzda, eklediğiniz tüm bilgiler web de her zaman kalıcı olacaktır. Web yönetmenliği sanat yönetmeni Sergey Bortsov, kullanıcıların beğeneceği bir sitenin nasıl yapılacağını anlattı.

Author avatar
Şükran Hacı
Translate »