Blog

Tik Tok’ta para kazanma yöntemi olarak ürün ya da hizmetlerin tanıtımı ve diğer kanalların reklamı

Tik Tok, ürün ya da bireysel hizmetlerin reklam ve tanıtımı için iyi bir platformdur. Eğer uzaktan hizmet veriyorsanız ya da online olarak bir şeyler satıyorsanız bu platform tam size göre. 

Panoramik fotoğraflar çekin, ürününüzü çalışırken videoya alıp gösterin, video ve müşteri yorumlarını paylaşın. İnternet mağazalarında bağlantı linkinizi paylaşın, yerel bir içerik paylaşın.Tüm bunların sonucunda er ya da geç bir satış yapacaksınız.

Gelir: Ürün adetinin değerine bağlı olarak değişir. 

Başka kanalların reklamı

Para kazanmak için benzer temalı kanallar işleten başka TikTok uzmanlarının reklamını yapın. İşe karşılıklı PR çalışmalarından başlayabilirsiniz. Bunun için, sizdekiyle aynı hareketliliğe sahip kullanıcılara yönelik, karşılıklı paylaşım yapma konusunda TikTok uzmanlarına teklif götürün. 

Takipçi sayınız 5K’yı geçtiği zaman, ücretli reklam opsiyonları üzerinde düşünmeye değer. Ardından, Tiktok kullanıcılığı yapmaya başlayarak akıcı bir şekilde daha büyük ve karlı işlere geçiş yapabilirsiniz. 

Gelir: Direkt olarak takipçi kitlenizin sayısına ve aktifliğine bağlıdır. Makalenin yazıldığı an itibariyle ücretlendirme tablosu aşağıdaki gibidir. 

Digital TikTok